بيانيه سازمان بسيج مداحان استان لرستان

بیانیه سازمان بسیج مداحان سپاه حضرت ابولفضل استان لرستان مناسبت هفته حجاب و عفاف

حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

بسم الله الرحمن الرحيم

امروز برخلاف همه برنامه‌ریزی‌ها و تلقین‌های برخی از جوامع غربی برای توسعه‌ بی‌عفتی در قالب گفتمان‌های فطرت مدار در حال بازگشت به عفاف هستند و از طرفی توسعه اسلامی در جهان رفتار دینی حجاب را بیش از پیش جهانی نموده است و این خود نشان می‌دهد که آنان پس از آزمون و خطاهای بسیار این شیوه را برگزیده‌اند. برخورد محدود‌کننده کشورهای لائیک با حجاب زن مسلمان نشان می‌دهد که غرب چیزی فراتر از یک رفتار دینی از حجاب به مشامش می‌رسد و آن زیر سوال بردن ساختار و حاکمیت نظام لیبرال سرمایه‌داری در این کشورها است و در واقع آنان بیش از آنکه بخواهند با حجاب بستیزد از حجاب می‌هراسند و این خود جای شکر دارد که انقلاب اسلامی که با شاخص مبارزه با ظلم و فساد در ایران شکل گرفت با پرچم حجاب در جهان صادر شده است.

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

ما حجاب را هم حق زن مسلمان می دانیم و هم تکلیف او. هم سپر مصونیت او می دانیم و هم شمشیر جهاد او با گناه و فساد. لذا بعنوان بسیجیان مداح خود را پیشگامان عرصه فرهنگ عفاف، و حجاب می دانیم و در هفته عفاف و حجاب بار دیگر بر این میثاق الهی پا می فشاریم و همگان را به این اصل مترقی تأمین کننده سلامت جامعه فرامی خوانیم

سازمان بسيج مداحان استان لرستان ، ضمن گرامیداشت هفته حجاب وعفاف اعلام می‌دارد: مسئولین و مدیران فرهنگی کشور موظفند در محیط‌های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند. رسانه‌ها و صداوسیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش کنند. صیانت از حریم اخلاقی جامعه مستلزم توجه جدی به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و بی‌شک بار اصلی حفظ کرامت و حرمت زن مسلمان بر دوش جامعه زنان است و لازم است مؤمنین تلاش گسترده‌ای در ترویج و صیانت از ارزشهای اسلامی داشته باشند.»

خبرهای تازه